• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
  • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Grimaldi Euromed Seyahat Şartları

Biletler / Ödemeler / Rezervasyonlar

Biletler şahsi olup bilette adı geçen kişiye aittir. Devredilemez ve sadece düzenlendiği tarih ve konum için geçerlidir. Herhangi bir değişiklik sözkonusu olduğunda bu durum en kısa sürede GreekFerries Club’a, merkezi rezervasyon ofislerine veya gemi şirketinin liman bürolarına bildirilmelidir.

Bilet düzenlendiği tarihten itibaren bir yıllığına geçerli olup yalnızca bilet üzerinde yazılı olan kalkış limanı için geçerlidir.

Yer rezervasyonları GreekFerries Club, gemi şirketinin merkez rezervasyon büroları ve liman ofsileri aracılığı ile yapılabilir.

Açık tarihli dönüş bileti olan yolcuların özellikle yaz dönemlerinde yer ayırtmaları için merkezi liman bürolarına veya liman ofislerine erkenden bildirmeleri gerekir. Bu tip biletler düzenlendikleri tarihten itibaren bir yıl süreyle geçerlidir. Fiyatta oluşabilecek herhangi bir fark yolcu tarafından karşılanır.

Uluslararasi denizcilik sözleşmesi SOLAS tarafından hazırlanan, Yunanistan devleti C.K. 23/99 ve AB direktifleri 98/41 uyarınca, rezervasyonunuz esnasında aşağıdaki bilgilerin güvenlik sebebiyle bildirimi zorunludur: Soyisim, İsim (başharfi), Cinsiyet, Yaş kategorisi (Yetişkin – Çocuk – Bebek), Araç kategorisi ve Plaka numarası (aracıyla yolculuk yaptığı takdirde). AB vatandaşlığı / ikameti veya üyeliği olmayan yolcuların ayrietten şu bilgileri de bildirmeleri zorunludur: Vatandaşlık, Pasaport Numarası ve Doğum Tarihi. Engelli yolcuların, bu durumu rezervasyon esnasında belirtmeleri önerilir.

4 yaşa kadar çocuklar yatak veya koltuk işgal etmemeleri halinde ücretsiz seyahat ederler. Fakat yine de maliyetsiz de olsa bilet düzenlenmesi zorunludur. Aksi takdirde gemiye binmelerine izin verilmez. Uluslararası hatlarda (İtalya – Yunanistan) 4 – 16 yaş arası çocukların her kategoride 50% indirim hakları mevcuttur. İç hatlarda (Yunanistan) bu indirim (50%) 4 – 10 yaş arası çocuklar için geçerlidir.

Gemideki A la carte restoranında ve mağazalarda aşağıdaki kredi kartları geçerlidir: AMERICAN EXPRESS / DINERS / VISA / MASTERCARD / EUROCARD.

Bilet iptal prosedürü

İptal politikası analizi için, «Müşteri hizmetleri» sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Açık tarihli biletler: Yalnızca başlangıçta açık tarihli olarak düzenlenen açık tarihli biletler hernangi bir iptal bedeli ödemeden iptal edilebilir. Daha sonradan açık tarihli bile dönüştürülenler iptal edilemez.

Bilet değişiklikleri

Bilet değişikliği seyahat tarihinde değişiklik veya ketegori yükseltme anlamına gelir. İsim değişikliği ilk biletin iptalini (bilet iptal uygulamalarına bakınız) ve yedek bilet düzenlenmesini gerektirir.

DİKKAT! Yolcu biletini önceden teslim almış ise, biletin orijinallerini düzenlenen acenteye götürüp biletini yenisiyle değiştirmesi gerekir.

Kayıp Bilet Uygulaması

Bilet kaybı durumunda, yolcunun seyahat edebilmesi için, yedek bilet satın alması gerekir. Ardından kayıp biletin bilgilerini (seyahat tarihi, güzergah, bilet numarası), bunların yanısıra satın alınan yedek biletin fotokopisini ve numarasını belirterek şirkete yazılı olarak bildirmesi gerekir.

Kayıp biletin para iadesi seyahatin yapılacağı yılın sonunda, yıllık yapılan kontrolün akabinde kullanılmamış olduğunun tespit edilmesi üzerine yapılır.

Gecikme veya Yolculuk İptali

KALKIŞTAKİ GECİKME: Yolcular ve araçları biletlerini değiştirmek zorunda kalmadan gemiye binebilir.
SEYAHAT İPTALİ: İptal edilen seyahatlerin biletleri gemiye biniş için geçerli değildir. İlk biletler değiştirilerek, uygun yeri olan bi sonraki yolculukla değiştirilmeleri gerekir.
DİKKAT! Yolculuğun mücbir sebeplerden dolayı iptali durumunda geminin yeni kalkış saati ile ilgili bilgi edinmek için lütfen şirketin limandaki ofisleri ile iletişime geçin.

Açık Tarihli Biletler

Açık tarihli biletler düzenlendikleri taihten itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Açık tarihli biletlerin o kalkış için yedek biletle değiştirilmemiş ise gemiye biniş için kabul edilmesi mümkün değildir.

Fiyatlar / İndirimler / Seferler

İç ve Dış hatlardaki bilet fiyatları, seçilen konumda deniz yolculuğu ve liman masraflarını içerir. Yemekler ve içecekler bilet fiyatına dahil değildir.

Geminin seferinin iptal edilmesi durumunda, biletin tüm masrafı gemi sahibi şirket tarafından yolcuya herhangi bi bedel ödetmeden iade edilir.

Gemi şirketi, biletin seyahat için düzenlendiği gemiyi başka bir gemiyle değiştime hakkını saklı tutar.

30% indirimi dış hatlar için gidiş-dönüşlü olarak düzenlenen biletlerin yalnızca dönüş kısmı için geçerlidir ve dönüş için seçilen herhangi bi liman için sağlanır. Diğer tüm indirimler toptan uygulanmaz, her seferinde bunlardan yalnızca bir tanesi uygulanır.

İndirim hakkı olan yolcuların, rezervasyon esnasında bunu bizlere bildirmeleri gerekir. Bilet düzenlendikten sonra, oluşabilecek herhangi bir fiyat farkı durumunda para iadesi gerçekleşemez.
Gruplar, kamyonlar, otobüsler ve refakatsiz araçlar özel anlaşmalara tabiidir.

Gemiye biniş prosedürü / Güvenlik

Yolcular ve araçları check–in için şu saatlerde Liman ofisinde bulunmaları gerekir:

  • İç hatlarda (Yunanistan) geminin kalkış saatinden en azından 1 saat öncesine kadar.
  • Dış hatlarda (Yunanistan/İtalya) geminin kalkış saatinden en azından 2 saat öncesine kadar.
  • Aksi takdirde, Şirket yerlerini elden çıkarma hakkına sahiptir ve bu durumda yolcular para iadesi talep etme hakkına sahip değildir.

Araçlar için zamanlama ve öncelik sıralaması, yükleme ve gemiye binişin gerçekleştiği bölgeye bağlı Liman İşletme Müdürlüğünün yürürlükteki kanunlarına göre gerçekleştirilir. Araç sürücüsünün, aracını geminin talimatlarını dikkatlice takip ederek yükleme ve boşaltma yapmak zorundadır.

Araçtaki yolcuların, araç gemiye binmeden önce araçtan inmelerei gerekir. Araç kategorisi yolcunun bildirdiği şekilde bilette gösterilir.

Yolcular ve araçların silah, patlayıcı, yakıcı, yanıcı ve genel açıdan tehlikeli sayılan madde taşımaları kesinlikle yasaktır.

Gemi şirketi veya gemi, aracın gemiye binişinden önce veya biniş esnasında ve gemiden iniş sonrasında meyadan gelen hasar ve zararlardan sorumlu değildir.

Engelli yolcular

Özel olarak tasarlanmış tüm alanları kolay erişimli ve rahat kullanımlı kabinler mevcuttur. Sınırlı sayıda olmaları nedeniyle, rezervasyonların önceden yapılmaları gerekir.

Genel Bilgiler

Yolcuların tüm Liman, Sağlık ve Gümrük yönetmeliklerine uymaları zorunludur.

Yolcuların gemide kamu düzeni ve güvenliği ile ilgili geminin kaptanı ve gemi mürettebatının talimatlarına uymaları gerekir.

Yolculuk esnasında her türlü şikayet için yolcuların gemi kaptanına veya ikinci kaptana bildirmeleri gerekir. Yolculuktan sonra Grimaldi Euromed ile veya Liman yetkilileri ile irtibata geçebilirler.

Bagajlar araç içinde bırakılabilir. Yolcuların, yolculuk esnasında ihtiyaç duyacakları özel eşyalarını yanlarında bulundurmaları rica edilir. Şirket arabada, bavullarda veya ortak kamusal alanlarda veya kabinlerde kaybolan para veya değerli eşyalardan sorumlu tutulamaz. Yolcular, değerli eşyalarını saklaması için geminin muhasebecisine bırakabilir.

Evcil hayvanlar ücretsiz seyahat eder ve özel olarak belirlenmiş kulübelerde kalır. Kapalı kamusal alanlarda ve kabinlerde bulunmaları yasaktır. Beslenme ve hijyenlerinden sahipleri sorumludur. Yanlarında her zaman geçerli sağlık karnelerini bulundurmaları gerekir.

Gemideki resmi para birimi EURO dur.

Tek kişi için bütün kabin (sadece 2 Kişilik) rezervasyonu yapılması halinde, kullanılmayan yatak için normal fiyatına %50 ek ücret ödenecektir.

Yolcular gemideki tüm kamusal alanları kullanabilir. Bar ve salonların yemek ve uyku için kulanılmaları yasaktır.

Camping On Board kullanıcıları gemideki tüm kamusal alanları kullanabilir. Karavanlara su ve elektrik ücretsiz olarak sağlanır.

Patras – Atina arası otobüs hizmetlerinden yararlanmak isteyen yolcular daha fazla bilgi ve rezervasyon için gemi resepsiyonuna başvurmaları rica edilir.

Seyahatler, fiyatlar ve seyahat şartları, önceden haber vermeksizin değiştirilmeye tabii tutulabilir. Seyahat çizelgelerinde belirtilen varış saatleri geminin liman girişine varış saatini gösterir.

Grimaldi Euromed şirketi kötü hava şartlarından, Deniz Ticaret Bakanlığından gelen talimattan veya herhangi bir mücbir sebepten doğan nedenlerden ötürü yaşanan gecikmelerden sorumlu tutulamaz.
İşbu sözleşmeden doğabilecek herhangi bir anlaşmazlıkdurumunda, uygulayıcı makam Yunan Mahkemeleri olup anlaşmazlığın çözümündeki yetkili merci Piraeus mahkemeleridir.