• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
  • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Golden Star Ferries Seyahat Şartları

İptaller – Geri İade

İptal politikası analizi için, «Müşteri hizmetleri» sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Açık Tarihli Biletler

Açık tarihli biletler yalnızca başlangıçta açık tarihli bilet olarak düzenlenmiş ise ek ücretsiz iptal edilir. Açık tarihli bilete sonradan dönüştürülen biletler %50 iptal bedeli tutularak iptal edilir.

Bilet Değişiklikleri

Bilet değişikliği seyahat tarihinde değişiklik, veya ketegori yükseltme anlamına gelir. Rota değişikliği(ör. Rafina- Mikonos ‘dan Mikonos – Rafina) ve isim değişikliği ilk biletin iptalini (şirket bilet iptal uygulamalarına bakınız) ve yedek bilet düzenlenmesini gerektirir.

DİKKAT! Yolcu biletini önceden teslim almış ise, biletin orijinallerini düzenlenen acenteye götürüp biletini yenisiyle değiştirmesi gerekir.

Bilet Kaybı Uygulaması

Bilet kaybı durumunda, yolcunun seyahat edebilmesi için, yedek bilet satın alması gerekir. Ardından kayıp biletin bilgilerini (seyahat tarihi, güzergah, bilet numarası), bunların yanısıra satın alınan yedek biletin fotokopisini ve numarasını belirterek şirkete yazılı olarak bildirmesi gerekir.

Seyahat tarihinden üç aylık bir dönemden sonra, şirket arşivlerinde yapılan araştırma sonucu bilet açık bilete dönüştürülmemiş veya kullanılmamış ise, şirket kayıp biletin yerine aynı güzergahta ve aynı kategoride ücretsiz olarak yeni bir bilet tahsil edecektir. Kayıp bildirimi bizzat veya faks yoluyla göndererek şirketin merkez ofislerinde gerçekleştirilir.

Gecikme veya Yolculuk İptali

  • KALKIŞTAKİ GECİKME: Yolcular ve araçları biletlerini değiştirmek zorunda kalmadan gemiye binebilir.
  • SEYAHAT İPTALİ: İptal edilen seyahatlerin biletleri gemiye biniş için geçerli değildir. İlk biletler değiştirilerek, uygun yeri olan bi sonraki yolculukla değiştirilmeleri gerekir.
  • DİKKAT: Olumsuz hava koşulları nedeni ile gecikmelerin yaşandığı durumlarda yolcuların geminin yeni kalkış saati ile ilgili bilgi edinmek için şirketin limandaki ofisleri ile iletişime geçmeleri rica edilir.

Açık Tarihli Biletler

Açık tarihli biletler düzenlendikleri tarihten itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Açık tarihli biletlerin o kalkış için yedek biletle değiştirilmemiş ise gemiye biniş için kabul edilmesi mümkün değildir.