• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
  • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Aegean Speed Lines Seyahat Şartları

Bilet İptal Uygulaması

İptal politikası analizi için, “Müşteri hizmetleri” sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Açık bilet uygulaması: Açık biletler yalnızca başlangıçta açık bilet olarak düzenlenmiş ise ücretsiz iptal edilir. Sonradan açık bilete dönüştürülenler iptal edilemez.

Bilet değişiklikleri

Bilet değişikliği seyahat tarihinde değişiklik, rotada değişiklik ve ketegori yükseltme anlamına gelir. Düzenlenen yeni biletin değerinin daha düşük olması durumunda, yolcu farkın iadesini talep edemez. İsim değişikliği veya daha düşük kategoride yolculuk ilk biletin iptalini (bilet iptal uygulamalarına bakınız) ve yeni bilet düzenlenmesini gerektirir.

DİKKAT! Yolcu biletini önceden teslim almış ise, biletin orijinallerini düzenlenen acenteye götürüp biletini değiştirmesi gerekir.

Kayıp bilet uygulamaları

Bilet kaybı durumunda, yolcunun gemi hareket etmeden önce şirketini durumdan haberdar etmesi gerekir. Yolculuk için yeni bilet alımı şarttır. Yolcluluğun programlandığı tarihten 30 gün içerisinde ve şirket tarafından yapılan kontrolün heman akabinde, kayıp biletiniz kullanılmamış ise, yolcu kayıp biletle aynı fiyatta başka bi yolculuk hakkına sahiptir.

Gecikme veya Yolculuk İptali

  • KALKIŞTAKİ GECİKME: Yolcular ve araçları biletlerini değiştirmek zorunda kalmadan gemiye binebilir.
  • SEYAHAT İPTALİ: İptal edilen seyahatlerin biletleri gemiye biniş için geçerli değildir. İlk biletler değiştirilerek, uygun yeri olan bi sonraki yolculukla değiştirilmeleri gerekir.
  • DİKKAT: Yolculuğun mücbir sebeplerden dolayı iptali durumunda (örneğin kötü hava şartları), yolculardan geminin yeni kalkış saati ile ilgili bilgi edinmek için şirketin limandaki ofisleri ile iletişime geçmeleri rica edilir.

Açık Bilet

Açık biletler, düzenlendikleri tarihten itibaren bir yıl süre ile geçerlidir.
Yolcunun ödemiş olduğu biletten daha fazla tutarı olan başka bi biletle yolculuk yapmayı arzu etmesi durumunda, o zaman farkını ödeyerek tamamlayıcı bilet düzenlemek durumundandır.
Düzenlenen yeni biletin değerinin daha düşük olması durumunda, yolcu farkın iadesini talep edemez.