50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

SANTORİNİ ADASI

TURİSTİK ÇEKİM VOLKANO

GASTRONOMİK HEDEF

İZOLE EDİLMİŞ HEDEF

Santorini'ye nasıl gidilir

Santorini (Thira), Kiklad Adaları'nın en güney kesiminde yer alır ve temelde Thira, Thirasia, Aspronisi, Palea ve Nea Kameni'den oluşan bir adalar kompleksidir. Santorini'nin Attika limanları, Kiklad adaları ve Girit adaları ile feribot bağlantıları yaz aylarında artan talebi karşılayabilmesi için sıktır. Atina'dan Santorini'ye giden rotalar, Pire limanından ve Rafina limanından işletilmektedir.

Pire - Santorini güzergahı tüm yıl boyunca mevcuttur ve Atina'dan Santorini'ye gitmenin en hızlı yoludur. Pire'den Santorini'ye feribot yolculuğu sürat tekneleriyle yaklaşık 4 saat, normal feribotlarla 8 saat sürerken, feribot biletleri genel olarak düşük fiyatlıdır.

Rafina - Santorini rotası yaz sezonunda daha sık işliyor ve süresi sürat teknesiyle yaklaşık 5,5 - 6 saat, normal bir bilet fiyatları Pire'den biraz daha pahalı olabilir.

Santorini Plajları

Toprağın özel morfolojisi nedeniyle Santorini'de mükemmel güzellikteki birçok plaj var. Kaldera adalarını küçük bir tekne veya bir yelkenli tekne ile keşfetmek çok ilginç. Nea Kameni'de volkan kraterine kadar yürüyebilir, Palea Kameni'de termal çamurda uzanabilir (termal kaynaklar da vardır) ve Thirasia'da kristal mavi sulara dalabilirsiniz.

Santorini'deki en iyi plajların listesi:

Santorini'de ne yapılır

Santorini yanardağı, dünyanın en büyük su altı aktif yanardağlarından biridir. Santorini, dünya çapındaki itibarı ve yıl boyunca milyonlarca ziyaretçisiyle "En İyi Gastronomik Destinasyonlar" listesinde seçkin bir yere sahiptir. Oia'nın meşhur gün batımının ve toprağın özel morfolojisinin yanı sıra, eşsiz Santorini şarabı daha önce bahsedilenleri tamamlıyor. Tek yapmanız gereken, adadaki birçok şarap imalathanesinden birini ziyaret etmek.

Fira, müzeler, galeriler ve kültürel etkinliklerin yanı sıra adanın ticaret merkezidir ve aynı zamanda yemek, gece hayatı ve eğlenceye dair sonsuz seçenekler sunar.