50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

PATMOS ADASI

DİNİ TURİZM

SANATSAL HEDEF

SESSİZ HEDEF

Patmos'a nasıl gidilir

Kıta Yunanistan'dan Patmos'a seyahat etmeyi seviyorsanız en kolay yol Pire limanıdır. Patmos'un Pire'ye direkt feribot bağlantısı, kabinler ve garaj içeren normal feribotlarla haftada birkaç kez yapılmaktadır. Ayrıca feribot duraklarına bağlı olarak yolculuk süresi 7-12 saattir.

Patmos Plajları

Patmos'ta muhteşem plajlar, berrak sular ve güzel kumlar bulacaksınız. Plajların çoğu şemsiyeli, plaj barlı şezlonglu ziyaretçiler için düzenlenmiştir ve sessizlik ve rahatlama arayanlar için ideal olan her zaman daha küçük ve tenha plajlar vardır.

Patmos'taki en iyi plajların listesi:

Patmos'ta ne yapılır

Paros'taki en ünlü anıtlar, İlahiyatçı Aziz John Manastırı ve Kıyamet Mağarasıdır. Aslında, Chora dahil her iki anıt da UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak belirlenmiştir.

Kale planlı olarak inşa edilen Saint John Manastırı, Ege'nin en önemli manastır kompleksi olarak kabul edilir. Geleneğe göre Mahşer Mağarası'nda Evangelist John, Vahiy'i Tanrı'nın sesinin işaret ettiği şekilde yazdı.

Adanın limanı ve başkenti en büyük yerleşim yerleri olup tüm turistik faaliyetlerin merkezidir. Bu nedenle Skala'da gezintiye çıkmayı unutmayın. Ayrıca, Chora'nın ortaçağ yerleşimini bulabileceğiniz Kutsal Aziz John Teolog Manastırı'nın etrafındaki pitoresk Chora'yı da keşfedin.