50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

PAROS ADASI

DİNİ TURİZM

GASTRONOMİK HEDEF

GECE HAYATI

Paros'a nasıl gidilir

Paros'a feribot bağlantısı, çoğunlukla Pire ve Rafina üzerinden haftada birkaç kez yapılmaktadır ve ayrıca Lavrio limanından güzergahlar da vardır. Özellikle yaz sezonu boyunca Paros'a giden feribot seferleri Kiklad Adaları'nda en yaygın olanıdır ve her gün çalışır. Atina ile olan kısa mesafe nedeniyle Paros, hafta sonları ve hatta daha fazla tatil günü için ideal bir destinasyondur.

Pire - Paros: Pire'den Paros'a her gün, özellikle yaz döneminde feribot seferleri vardır. Yolculuk süresi sürat teknesiyle yaklaşık 3 saat, normal tekneyle yaklaşık 4,5 saattir.

Rafina - Paros: Rafina - Paros seferi 4-6 saat sürmekte ve yaz döneminde normal feribotlarla günlük olarak yapılmaktadır.

Lavrio - Paros: Lavrio limanından haftada birkaç kez Paros'a ulaşmak mümkündür ve yolculuk süresi yaklaşık 7 saattir.

Paros Plajları

Paros'ta her türden ziyaretçi veya aileye, su sporlarını sevenlere ve balayındaki çiftlere uygun plajlar vardır.

Burada her zevke uygun altın kumsallar bulacaksınız. Paros'taki en iyi plajlara sahip bir liste:

Paros'ta ne yapılır

Paros'un başkenti ve en büyük yerleşim yeri, adanın idari merkezi olan Parikia'dır. Turistik ilgi gören Paros'un bir sonraki en büyük yerleşim yeri Naousa'dır. Naousa, gece boyunca pek çok içecek, yemek ve eğlence seçeneği olduğu için ziyaretçilerin buluşma noktasıdır.

Parikia kasabasında, bizans kilisesi Panagia Ekatontapiliani'yi ve neredeyse tamamı antik bir tapınağın mermer kalıntılarından inşa edilen denizin hemen yanındaki ortaçağ kalesini ziyaret etmeyi unutmayın.

İki büyük yerleşim yerinin dışında küçük, dağlık köyler bulacak ve orada geleneksel dükkanların, yemeklerin veya kahvenin tadını çıkarabileceksiniz.