50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

Mykonos Adası

PLAJLARI KEŞFEDİN

GASTRONOMİ HEDEFİ

GECE HAYATI

Mykonos'a nasıl gidilir

Mikonos, Kiklad Adaları'ndaki en ünlü adadır ve kozmopolit gezginler için en iyi seçimdir. Mykonos'a tüm yıl boyunca feribotla ulaşmak kolaydır, çünkü ada Atina ile günlük olarak, özellikle Pire limanı ve Rafina limanı üzerinden bağlantılıdır.

Rafina - Mikonos güzergahı, Rafina ile kuzeybatı Kikladları arasındaki kısa mesafeden dolayı oldukça yaygın bir seçenektir. Rafina limanından Mykonos'a yolculuk 2 ila 4 saat sürüyor.

Pire - Mikonos güzergahı, normal feribot ve sürat tekneleri ile tüm yıl boyunca işletilmektedir ve yolculuk, feribot ve güzergah bağlantılarına bağlı olarak 2,5 ila 7 saat sürmektedir.

Kuzey Yunanistan'dan Mikonos'a gitmek isterseniz, Icaria veya Samos'ta bir ara istasyonu bulunan Kavala limanından seyahat edebilirsiniz.

Mikonos Plajları

Mikonos'taki plajlar harika ve en zorlu standartları karşılayacak. Mikonos, hem yoğun eğlence arayanları hem de yalnız doğa tutkunlarını tatmin edecek plajlara sahiptir.

Mikonos'un en iyi plajlarına sahip bir liste:

Mikonos'ta ne yapılır

Mykonos, tüm dünyadaki en ünlü Yunan adasıdır. Kozmopolit Mikonos esintisi, ünlülerin varlığı, gece hayatı ve aynı zamanda olağanüstü plajları, Mikonos'u Yunanlılar ve yabancılar arasında en gözde ada ve aynı zamanda yılın herhangi bir zamanı için ünlü bir tatil beldesi haline getiriyor.

Eğlence, Mikonos'a gitmenin ana nedenlerinden biridir ve adanın adının genellikle Yunan İbiza olarak anılması tesadüf değildir. Eğlence seçenekleri sınırsız ve her zevke uygun. Mikonos'un Chora'sının ve Küçük Venedik'in dar sokaklarında, bazıları inanılmaz deniz manzaralı olan barlar, kulüpler, kokteyl barlar bulacaksınız; Matogianna semtinde ise parlak gezinti yollarının tadını çıkarmak için kafe-barlardan birinde oturmaya değer. Mykonos'un meşhur Arnavut kaldırımlı sokakları.

Adada ziyaret etmek için birçok kilise ve şapel bulabilir ve simgelerin mimarisine ve benzersizliğine hayran kalacaksınız. İki küçük adacık Pinia ve Delos Mikonos'a aittir. Antik çağda kutsal bir ada olarak kabul edilen Delos'ta yerleşim yoktur, ancak Arkeolojik Sit Alanı ve büyük buluntuların korunduğu Delos Arkeoloji Müzesi ile inanılmaz bir tarihi zenginlik vardır. Delos, mevcut sergilere hayranlıkla bakmak için görülmeye değer. Küçük tekneler her gün Mykonos'tan Delos adasına hareket ediyor ve yolculuk 20 dakikadan fazla sürmüyor.