50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

MILOS ADASI

PLAJLARI KEŞFEDİN

GASTRONOMİK HEDEF

SESSİZ HEDEF

Milos'a nasıl gidilir

Milos, Kiklad Adaları'ndaki en ünlü destinasyonlardan biridir ve limanı, adanın kuzey tarafındaki Adamantas'tır. Milos, yıl boyunca sık sık Atina ve Pire limanı ile bağlantılıdır.

Pire-Milos güzergahı sürat tekneleri ve normal feribotlarla işletilmektedir ve seçeceğiniz feribota bağlı olarak yolculuk 3 ila 5 saat sürmektedir.

Milos Plajları

Milos 70'in üzerinde plajı ile küçük bir yaz cennetidir. Milos'un volkanik kayaları, adanın Kiklad Adaları'nda ve ayrıca tüm Ege Denizi'ndeki en ilginç plajlardan bazılarına sahip olmasının sebebidir. Kuzey rüzgarlarının olduğu günlerde Milos'un kuzeyindeki meşhur plajları gezmekten (ve bu plajlarda yüzmekten) kaçınmanızı tavsiye ederiz. O dönem için adanın güney kısmındaki plajları seçebilirsiniz.

Milos'taki en iyi plajlara sahip bir liste:

Milos'ta ne yapılır

Kleftiko ve Sikia'ya tekne turu yapmayı ihmal etmeyin. Mağaranın girişi küçüktür ve yelkenli tekne ile erişilemez (sadece küçük tekne varsa veya oraya kadar yüzerseniz). Marmara'da gün batımının tadını çıkarmak ve Kastro'ya çıkmak için dolunaylı bir gecede Sarakiniko'yu ziyaret etmenizi de öneririz.

Milos'un güneyinde pitoresk bir bölge olan Klima da yapabilirsiniz. Küçük renkli evleri olan küçük bir balıkçı köyüdür. 1820'de yakınlardaki bir tarladaki bu köyde bir çiftçi Milos Afrodit heykelini buldu!

Ayrıca pitoresk Pollonia'yı çok ilginç bulacaksınız. Adanın kuzey kesiminde tavernaları ve güzel manzarasıyla küçük bir limandan oluşur.