50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

KOUFONISIA ADALETLERİ

PLAJLARI KEŞFEDİN

MAĞARALARI KEŞFEDİN

SESSİZ HEDEF

Koufonisia'ya nasıl gidilir

Atina'dan Koufonisia'ya feribotla seyahat etmenin en iyi yolu Pire limanıdır. Yaz sezonu boyunca Rafina limanından Koufonisia'ya daha fazla feribot bağlantısı vardır. Daha kesin:

Pire - Koufonisia: Pire - Koufonisia güzergahı tüm yıl boyunca günlük olarak işletilmektedir ve 5 ila 7 saat sürmektedir.

Rafina - Koufonisia: Rafina ile Koufonisia arasındaki feribot bağlantısı mevsimliktir ve yolculuk süresi 6 ila 8 saattir.

Koufonisia Plajları

Turkuaz sular adaları çevreliyor ve pürüzsüz kumlu geniş plaj seçenekleri sizi güzelliğiyle büyülüyor. Hem Yukarı (Pano) hem de Aşağı (Kato) Koufonisi, egzotik güzelliğe ve berrak sulara sahip plajlardan oluşur. Yukarı Koufonisi'deki tüm plajlar adanın doğu tarafında yer almaktadır ve çoğu organize olmamıştır ve doğal gölgeye sahip değildir. Aşağı Koufonisi, konaklama altyapısını elden çıkarmadığı için günübirlik gezi için idealdir.

Sizin için topladığımız Koufonisia'daki en iyi plajların bir listesi:

Koufonisia'da ne yapılır

Koufonisia'daki en önemli şey kesinlikle rüya gibi denizlerdir. Adanın küçük olması ulaşımın son derece kolay olmasının sebebidir ve yürüyerek bile yürüyüş yapabilirsiniz.

Koufonisia'daki yemekler çok lezzetli. İnsanları, Küçük Kiklad Adaları'nda bol miktarda bulunan taze balık ve deniz ürünlerini ana malzemeler olarak kullanır. Taze balık ve deniz ürünlerini tatmak isteyen ziyaretçiler için bir cazibe merkezi olan Koufonisia, nüfusuna oranla en büyük balıkçılık filosuna sahiptir. Su sporlarını seviyorsanız, meltemia rüzgarları döneminde Pori'de ve Platia Pounta'da sörfçülerle buluşacaksınız.

Meryem Ana'nın Göğe Kabulü gününde Aşağı Koufonisi'ye bir tekne turu yapın. Başlangıçta 1561 yılında inşa edilen Panagia Şapeli, sabahtan itibaren Ayine katılmak için sizi karşılıyor ve ardından yerel halk tipik lezzetler sunuyor. Dönüş yolunda küçük tekneler Yukarı Koufonisi limanına ilk kimin gireceği konusunda kavga ederken, ardından keman sesleri ve deniz mahsulleri mezeleriyle büyük bir festival düzenleniyor!