50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

KARPATHOS ADASI

PLAJLARI KEŞFEDİN

DİNİ TURİZM

SESSİZ HEDEF

Karpathos'a nasıl gidilir

Karpathos'a tatile gitmek, geçmişi ziyaret etmek gibidir.Karpathos, Girit ile Rodos arasındaki Karpath denizi ile görkemli ve dağlıktır.

Tüm yıl boyunca Atina'dan ve Karpathos'a Pire limanından sık sık feribot bağlantıları vardır. Karpathos'a feribotla seyahatinize başlamadan önce adanın 2 limanı olduğunu bilmeniz önemlidir: Karpathos ve Diafani limanı.

Pire - Karpathos gezisinin süresi rotaya, ara bağlantılara ve varış limanına bağlıdır. Genelde yaklaşık 20 saat sürer. Karpathos'a daha rahat ve dinlendirici bir gezi için bir kabin rezervasyonu yapmanızı öneririz.

Karpathos Plajları

Karpathos, 160 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir ve farklı güzelliğe sahip sayısız plaj sunmaktadır. Dinlenmek için plajlar var ama aynı zamanda şemsiyeli plajlar, restoranlar ve tavernalardan oluşuyor. Küçük teknelere binerek adanın en güzel plajlarını ziyaret edebilirsiniz. Bunların arasında adanın ikinci limanı olan Diafani de var. Orada büyük çakıl taşları ve 312 sakini olan bir plaj bulabilirsiniz. Karpathos'un kuzey kesiminde nesli tükenmekte olan Akdeniz foku Μonachus-monachus türleri yaşar.

Karpathos'un en iyi plajlarına sahip bir liste:

Karpathos'ta ne yapılır

Karpathos, zengin tarih ve geleneğe sahip bir adadır. Adada görülmeye değer birçok müze ve anıt var. Ayrıca adada, sizi Kerpe'nin ıssız taraflarına götürecek çok sayıda yürüyüş parkuru bulunmaktadır!

Karpathos Mutfağı geleneksel tariflere ve tatlara dayanmaktadır ve ada ekmek, makarounes (el yapımı makarna) ve taze balık ile ünlüdür.

Pigadia limanından 65 km ilerledikten sonra Karpathos'un en önemli cazibesini görmeniz mümkün. Asırlık ve dağlık Olympus köyü, Profitis Ilias'ın zirvesinde yer almaktadır ve büyük bir vahşi doğada medeniyetten izole edilmiştir.