50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

ITHAKA ADASI

PLAJLARI KEŞFEDİN

MAĞARALARI KEŞFEDİN

SESSİZ YER

Ithaka'ya nasıl gidilir

Ithaka'nın kıta Yunanistan'ına feribot bağlantısı, Patras limanından veya Kefalonya’dan bir ara durak ile yapılmaktadır. Ithaca'nın ana limanı, adanın başkenti Vathy'ye 12 km uzaklıkta bulunan Pisaetos'tur.

Patras - Ithaka feribot bağlantısı sıktır ve yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Kefalonya - Ithaka rotası, Sami limanından Pisaetos limanına doğru günlük olarak gerçekleşir. Kefalonya'dan Ithaka'ya feribotla rota 20 - 30 dakika sürmektedir.

Ithaca Plajları

Ulaşımın kolay olduğu muhteşem Ithaca plajlarının yanı sıra, Ithaca'nın gerçek keşfi ancak bir deniz motoru ile sağlanabilir. Ayrıca birçok kişinin adanın en iyi plajı olarak kabul ettiği küçük bir tekneyle Gidaki'yi keşfedebilirsiniz. Ithaca'daki plajlar kumlu değildir, ancak çoğunlukla beyaz olan pürüzsüz çakıl taşlarından oluşur. Bazıları kristal berraklığında göller gibi görünürken, diğerleri özel plajlar gibi çok küçük. Ağaçlar denize çok yakındır ve bu, hem vahşi hem de sessiz olmak üzere eşsiz güzellikte bir manzara yaratır.

Ithaka'daki en iyi plajların listesi:

Ithaca'da ne yapılır

Ithaca, antik çağlardan günümüze kadar büyük bir tarihe sahip bir adadır. Adada çok sayıda arkeolojik manzara ve müzenin yanı sıra son derece nadir güzellikteki manzaralar bulabilirsiniz.

Kahvaltınızdan sonra Vathy'nin pitoresk dar sokaklarında yürüyebilirsiniz. Yabancılar Aziz Nikolaos'u ve El Greco'ya atfedilen bir ikon olan «İsa Elkomenos'u» göreceksiniz. Daha sonra Deniz Kuvvetleri - Folklor Müzesi ve Arkeoloji Müzesi'ne devam edebilirsiniz.

Vathy'den yaklaşık 25 km uzaklıkta Kionit bulunmaktadır. Eşsiz tavernaları ve küçük teknelerin manzarasıyla görülmeye değer bir yer.

Ayrıca Stavros ve Katharon Manastırı'ndaki Arkeolojik koleksiyonu da ziyaret edebilirsiniz. Ithaka'daki gece hayatı, Vathy'deki Mylos semtindedir.