50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

SAKIZ ADASI (CHİOS)

DİNİ TURİZM

GASTRONOMİK YER

SESSİZ HEDEF

Sakız Adasına Nasıl Gidilir

Sakız, bozulmaz cazibesi ile Kuzey Ege Denizi'nin bir adasıdır. Ada, Mastik ve bereketli Ovası ile ünlüdür.

Yunanistan'ın beşinci büyük adası ve binlerce yıllık geçmişi olan bir yer. Zengin bir geleneğe, yoğun manzaralara ve çok çeşitli doğal güzelliğe sahiptir.

Sakız adasının 2 limanı vardır. İlk liman Sakız adasının doğusunda, Mesta limanı ise güneybatıda yer almaktadır. Her iki liman da yıl boyunca kıta Yunanistan'ı ve diğer adalarla feribotla birbirine bağlıdır. Yunanistan kıtasından Sakız Adası için en sık seyahat programları şunlardır:

Pire - Sakız Adası: Pire limanından Sakız Adası limanlarına sefer programları sıktır ve yolculuk süresi feribot güzergahına ve varış limanına bağlı olarak 7,5 ile 10 saat arasındadır.

Kavala- Sakız Adası: Sakız Adası'nın Kuzey Yunanistan ve Kavala limanı ile bağlantısı tüm yıl boyunca faaliyet göstermektedir. Kavala'dan Sakız Adası'na yolculuk süresi, feribot güzergahına bağlı olarak 10 ila 15 saat arasındadır.

Sakız adasının plajları

Sakız Adası'ndaki plajlar, saflıkları, sularının berraklığı ve eşsiz çeşitliliği ile ünlüdür.

Turistler adada gezerken hem meşhur hem de izole plajların, çakıl taşlı sahillerin, volkanik topraklardan dolayı kumlu ve koyu renkli çakıllı plajların, kayalık uçurumların içine oyulmuş kıyıdaki mağaraların tadını çıkarabilirler.

Sakız Adası'ndaki en iyi plajlara sahip bir liste:

Sakız Adasında Ne Yapılır

Sakız Adası'nda olağanüstü kalitede yerel ürünleri tadabilirsiniz! Sakız adasının bereketli toprağı ve Akdeniz iklimi meşhur Sakız gibi pek çok ürünün ekim ve üretimine bayılıyor. Dünyanın başka yerlerinde bu bitkiden sakız üretmek için sayısız çaba gösterildi, ancak başarılı olamadı.

Adada, Sakız Adası'nın sizi kesinlikle şaşırtacak çeşitliliğine tanıklık eden kültürel ve doğal cazibe merkezleri de var.

Sakız adası tüm yıl tatil için tavsiye edilir. Paskalya'da ada size Vrontados'taki etkileyici Roket savaşı deneyimini yaşamanız için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Aplotaria'nın büyük ticari yolunun yanı sıra dar sokaklarda gün boyu birçok dükkan bulabilirsiniz. Bize göre Sakız Adası'nın büyüsü kentinde değil köylerinde.