50 YIL

FERİBOT SERVİSİ
YUNANISTAN'DA

Sadece bir Arama ile!

Basit rota, Gidiş-Dönüş seyahat, Çoklu Rota

2. Rota

3. Rota

4. Rota

Add - Remove
ROUTES

ASTYPALEA ADASI

KEŞFEDİLECEK PLAJLAR

KEŞFEDİLECEK MAĞARALAR

SESSİZ YER

Astypalaia'ya nasıl gidilir

Astypalaia, Oniki Ada ve Kiklad adaları arasında yer alır ve ünlü Kiklad unsurlarını ve güzelliğini kucaklar.

Asypalaia, tüm yıl boyunca Atina'ya ve Pire limanına feribotla bağlanır. Direkt seyahat programı Piraeus - Astypalaia haftada 4-5 kez çalıştırılır ve seçeceğiniz feribota bağlı olarak yolculuk 8,5 ila 11 saat sürer.

Atina'dan Astypalaia'ya seyahat etmenin alternatif bir yolu Naxos limanından (bir ara varış noktası olarak). Seyahat programı Naxos - Astypalaia haftada en az 4 kez gerçekleşir ve yolculuk süresi 3,5 saattir.

Astypalea Plajları

Adada iyi bir plaja gitmek genellikle imkansız bir görev olduğunu hatırlatır. Astypalaia'daki tatilinizde macera aramıyor olsanız bile, bazen yürüyüş, yüzme ve tırmanmayı birleştirmeniz gerekebilir!

Küçük adalar Koutsomyti ve Kounoupes'teki tenha plajlardan bahsetmeye değer. Orada adanın küçük tekneleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz döneminde Pera Gialos limanından adacıklara günlük seferler var, ayrıca Vatses, Kaminakia ve Agios Ioannis. Az ağaçlı plaja çıkan toprak patikayı kullanarak Kaminakia'ya araba ile ulaşabilirsiniz. Agios Ioannis'e sadece tekneyle ulaşılabilir ve tüm doğa severler için bir yürüyüş parkuru vardır.

Astypalaia'daki en iyi plajlara sahip bir liste:

Astypalaia'da ne yapılır

Etkileyici morfolojisi ve olağanüstü denizinin yanı sıra Astypalaia'da harika bir tarih ve görülmeye değer olağanüstü yerler bulunmaktadır.

Chora'dan Pera Gialos'a inin! Oraya vardığınızda kristal berraklığındaki koyda yüzebilir, ılgın ağaçlarının altındaki mavi ufka bakabilir veya geleneksel tavernalarda mezelerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Astypalaia Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret etmeye değer.

Tüm yürüyüşlerden sonra Astypalaia mağaralarını keşfetmek keyifli bir mola olacaktır. Bunlardan bazıları Drakos Mağarası, Thomas Panagia kilisesi, Krassas Mağarası ve Negro Mağarası'dır.