• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
 • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Ventouris Ferries Seyahat Şartları

Çocuklar

4 yaşa kadar çocuklar, yatak rezervasyonu yapmamaları halinde ücretsiz seyahat ederler. 4-12 yaş arası çocuklar, gidişli veya gidiş dönüşlü yolculuklarda normal bilet fiyatına 50% indirim ile seyahat eder.

İndirimler

 • Pasosu olan üniversite öğrencileri ve 13-18 yaş arası gençler AB, B, BB, S & Y kategorilerinde bilet fiyatına 20% indirim hakları vardır.
 • Büyükelçilik, NATO veya Avrupa topluluğu çalışanları,aile yakınları ve araçları normal bilet fiyatına %20 indirimli seyahat eder.
 • Geri dönüş indirimleri yalnızca geri dönüş biletinin gidiş bileti ile birlikte alınması ile sağlanır. Yolcu ve araç biletlerindeki geri dönüş indirimleri ‘‘GERİ DÖNÜŞ’’ sütununda hesaplanmış olarak mevcuttur ve geri dönüş için seçilen herhangi bir liman için geçerlidir.
 • Özel grup indirimleri için seyahat acentenize başvurun. DİKKAT: İndirimler kümülatif değildir sadece bir indirim geçerlidir.

Gemiye biniş

Bilet sahiplerinin geminin belirlenmiş kalkış saatinden en azından 2(İki) saat öncesine kadar gemi şirketinin liman acenteliklerindeki ofislerinde bulunmaları gerekir. Check – in süreci kalkıştan 20 dakika öncesinde sona erer. Bu süreden sonra gemi şirketi bileti para iadesi gerçekleştirmeksizin iptal etme hakkına sahiptir. Kendi karavanı veya camperi ile open deck (açık güverte) seyahat eden yolcuların kalkıştan en azından 3 (Üç)saat öncesine kadar check – in’den geçmeleri gerekir, herhangi bir gecikme açık güverteye geçmelerine izin verilmemesine neden olabilir. Yolcuların, geçerli seyahat belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Açık tarihli dönüş biletleri

Açık tarihli dönüş biletleri, düzenlendikleri tarihten itibaren bir yıl süre ile geçerlidir. Bilet sahiplerinin dönüş tarihlerini seçtikleri tarihten en azından bir hafta öncesine kadar GreekFerries Club’a bildirip bunu onaylamaları gerekir. VENTOURIS FERRIES açık tarihli bilet sahiplerine yer teminatı verme yükümlülüğü veya sorumluluğu yoktur. Ayrıca, dönüş yolculuğunun fiyatı, yolculuğun yapıldığı sezondaki fiyatı ile orantılı olup ve herhangi bi fiyat farkının olması durumunda bu fark kalkış limanında tahsil edilecektir.

İptaller – Geri İade

İptal politikası analizi için, «Müşteri hizmetleri» sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Kayıp bilet uyguluması

Bilet kaybı durumunda, yolcunun hemen GreekFerries Club veya VENTOURIS FERRIES şirketini durumdan haberdar etmesi gerekir. Bu durumda yedek bilet düzenlenir ve bu yedek biletin ücretini yolcu ödemek zorundadır. Para iadesi biletin geçerlilik süresi olan 12 ayın sonunda ve biletin kullanılmamış olduğunun tespit edilmesi üzerine gerçekleştirilir. DİKKAT: Biletler düzenlendikleri tarihten itibaren 12 ay süre ile geçerli olup yalnızca bilette yazılı olan liman için geçerlidir.

Gemiden iniş

İnmesi gereken ara limanda gemiden inmeyi reddeden yolcunun bilet farkını ödemesi ve eğer var ise diğer giderleri de karşılaması zorunludur. VENTOURIS FERRIES yolcunun ara limanda, hastalık, kaza veya mucbir herhangi bir sebep olmaksızın kendi isteğine bağlı olarak yolculuğunu kesmek istemesi durumunda, tüm bilet fiyatını alıkoyma hakkına sahiptir.

Çeşitli

 • Kahvaltı ve diğer yemekler gemi biletine dahil değildir.
 • Tüm kabinin daha az kişi tarafından kullanımı, kullanılmayan her yatak için yatak fiyatının 50% ek ücret fiyatı tahsil edilir.
 • Evcil hayvanlar ücretsiz seyahat eder ve beslenme ve bakımları sahipleri tarafından karşılanır. Gemideki kabinlerde, lokantalarda ve barlarda bulundurulmalarına müsaade edilmez.
 • Güvenlik sebebiyle camping on board yapan yolcuların yemek pişirmesi, gaz tüpü veya herhangi ateş veya alev kullanımı yasaktır.
 • VENTOURIS FERRIES kabinlerde veya kamuya açık alanlarda kaybolan eşya ve para veya değerli eşyalardan sorumlu değildir. Para veya kıymetli eşyalar gemi muhasebecisine teslim edilebilir.
 • Doluluk oranı 50% nin altında olan otobüslerde ücret tarifesi, kamyon tarifelerindeki gibidir.
 • Kamyonlar için fiyat ve rezervasyon hakkında, VENTOURIS FERRIES Piraeus’daki merkez büroları ile irtibata geçin veya VENTOURIS FERRIES yerel liman acenteliklerine başvurabilirsiniz.

Seferler ve fiyatlar

Şirketimiz sefer programlarına uymak için her tür çabayı sarfetmektedir. Fakat yakıt fiyatlarındaki artıştan, döviz kurlarındaki dalgalanmalardan veya başka öngörülemeyen sebeplerin yaşandığı durumlarda önceden haber vermeksizin kalkışlarda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.