• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
  • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Endeavor Lines Seyahat Şartları

Taşıma Şartları

Yolcular, bagajları ve araçlarının taşınması αşağıdaki sözleşme ve şartlarına göre gerçekleştirilir:

  • Deniz yoluyla yolcu ve bagajlarını taşımaya ilişkin 1974 tarihli Atina sözleşmesi.
  • Yunan özel denizcilik hukuku.
  • ENDEAVOR LINES genel taşıma şartları. Talep edildiği takdirde Şartların Kopyası tahsil edilebilir.

Şartlar ve koşullar, yolcunun hastalanması veya yaralanması veya ölmesi durumlarında, araç veya bagajların kaybı veya zarar görmesi durumlarında, ve geminin gecikmesi veya istikametinden sapması durumlarında istisnalar ve Şirket’in sınırlı sorumluluklarını içerir. Özel olarak, 1974 Atina sözleşmesi bagaj ve refakatli araçların hasar görmesine veya kaybına ilişkin Şirket sorumluluğunu sınırlandıran maddeler içerir. Denizde Can Güvenliğine ilişkin Uluslararası Sözleşmeye göre(SOLAS) aşağıdaki bilgiler rezervasyon esnasında her yolcu tarafından sunulmalıdır: Soyisim, İsim veya başharfi, Cinsiyet, Yaş veya Doğum tarihi veya Yaş Kategorisi(Yetişkin, Çocuk, vs.). Araç tipi ve Plaka numarası da ayrıca belirtilmelidir. Avrupa Birliği Vatandaşı olmayan yolcuların, ayrietten pasaport numaralarını, son geçerlilik tarihi ve ikamet vizesinin bitme tarihini de belirtmeleri gerekir. Yukarıdaki bilgiler, şirket tarafından yalnızca uluslararsı hukukun izin verdiği süre boyunca tutulur.

Biniş/İniş prosedürü ve Seyahat Belgeleri

Yolcuların, üzerlerinde geçerli seyahat belgelerini, Yunan veya İtalyan makamlarınca istenen oturma iznini ve bunların yanısıra araçları için gerekli olan belgeleri de bulundurmaları gerekir.

Şirket, iki ülkeden herhangi birindeki yetkili otoritelerin yolcunun gemiden varışta inişine veya kalkışta binişine izin vermemeleri durumundan sorumlu olmamanın yanısıra varışta gemiden inmesine izin vermemeleri durumunda geri dönüş masrafının ödemesini yolcudan talep edecektir. Geçerli seyahat belgelerini bulundurmamaktan dolayı yapılan iptaller «mücbir sebep» olarak kabul edilmez. Yolcu yukarıdaki sebepten dolayı yetkili makamlar tarafından uygulanacak herhangi bir cezayı karşılamak zorundadır. İndirimli bilet satın almış olan yolcuların biniş esnasında söz konusu indirimi almaya hakları olduklarını ispat etmeleri gerekir. Aksi durumda biniş prosedüründen sorumlu olan şirket yetkilileri öngörülen ücret farkının ödenmemesi durumunda yolcuları ve/veya araçlarını gemiye kabul etmeme hakkına sahiptirler.

Fiyatlar – Biletler

Bilet fiyatına yemekler, içecekler, gemiye iniş/biniş giderleri dahil değildir. Gemilerde self-service kafeteryası, restorant, bar, snack bar ve mağaza mevcuttur. Şirket akaryakıt ücretlerinin artması durumunda, ek yakıt ücreti toplama hakkını saklı tutar. Biletler isim üzerinden işlem görür ve kesinlikle şahsidir. Devredilemez ve bir yıl süreyle yalnızca düzenlediği yolculuk ve yer için geçerlidir. Herhangi bir değişiklik yapılması istendiği takdirde, yolcuların biletlerini düzenledikleri acentaya, Greekferries Club ofislerine veya şirketin gemiye biniş ofislerine başvurmaları gerekir.

Çocuklar

Her ailede 4 yaşa kadar bir çocuk, ücretsiz bilet hakkına sahiptir, fakat yatak veya koltuklar ücretsiz değildir. Aynı ailedeki diğer 4 yaş altı çocuklar için: kapatılan yer için 50% indirim. 4 ile 12 yaş arası çocuklar tüm kategorilerde 50% idirim hakkına sahiptir.

Çocukların yetişkin tarafından refakat edilmeleri zorunludur.

Camping on Board

Camping on board 1 Nisan’dan 31 Ekim tarihine kadar geçerlidir. Camping on board ile seyahat eden yolcular

Geminin kamuya açık tüm alanlarını kullanabilirler. Karavanlara elektrik akımı ücretsiz olarak sağlanır. Camping on board, yerel Liman Otoritesi tarafından kontrol edilen bi hizmettir.
Güvenlik sebebiyle, propan gazı tüpü kullanımı, yemek pişirme veya ısınma amaçlı yanıcı madde kullanımı seyahat boyunca kesinlikle yasaktır.

Ortak kamusal alanlar

Yolcular gemideki tüm ortak kamusal alanları kullanabilir, fakat buralarda bu amaç için tasarlanmış olmaları haricinde uyumaları veya yemek yemeleri yasaktır.

Evcil Hayvanlar

Gemide, evcil hayvanların ücretsiz olarak taşındığı özel olarak tasarlanmış alanları mevcuttur. Evcil hayvanların kafeterya, bar, kabin, lokanta ve kamuya açık tüm kapalı alanlarda bulunmaları yasaktır. Evcil hayvan sahiplerinin yanlarında gerekli tüm sağlık belgelerini bulundurmaları zorunludur. Kendileri için özel olarak tasarlanmış alanların dışında hareket eden evcil hayvanların, sahipleri veya başkası tarafından eşlik edilmeleri, tasma ile tutulmaları ve ağızlık takmaları gerekir.

Bagaj ve Kişisel eşyalar

Bagajlar araçlarda kalabilir. Tüm bagajlar sahibinin sorumluluğu altında taşınır. Değerli eşyalarınız veya paralarınız korumak için gemideki Muhasebeye emanet edilebilir.

Şirket araçlarda, kabinlerde veya kamusal alanlarda kalan bagaj, eşya ve paralardan sorumlu değildir.

Açık tarihli Geri dönüş biletleri

Açık tarihli geri dönüş bileti olan yolcuların, özellikle yaz sezonunda, Greekferries Club acenteliğinde veya şirketin yerel ofislerinden birinde, önceden başvurup gemide yer temin etmeleri gerekir. Bu biletler düzenlendikleri tarihten itibaren bir yıl süreyle geçerlidir. Açık tarihli bu tip biletler için, fiyatlar düşük sezondaki fiyatı baz alınarak hesaplanır ve yolculuğun orta veya daha yüksek sezonda yapılması veya biletini daha yüksek kategoride yolculuk yapmak üzere değiştirmesi durumunda yolcunun ilk biletle oluşan fiyat farkını ödemesi gerekir.

Kayıp bilet uyguluması

Biletin hırsızlık sonucu veya basit kaybı durumunda, haksahibi yolcunun hemen şirketin merkezi ofislerine veya Greekferries Club’a kayıp biletle ilgili detaylı bir şekilde veya en azından biletin düzenlendiği acentenin isim ve adresini, bilet üzerinde yazılı olan yolcuların isimlerini ve satın alınan tarihi belirterek durumu bildirmesi gerekir. Bu biletin ücreti eskisinin yerine yedek bilet almak şartıyla, şirketin her yıl sonu yaptığı teftişin ardından kullanılmamış olduğunun saptanması durumunda iade edilir. Kayıp biletin değiştirilmesi sadece öngörülen ücretin ödenmesi kaydıyla gerçekleştirilir.

İptaller ve İade Ücreti

İptal politikası analizi için, «Müşteri hizmetleri» sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Gruplar ve Kamyonlar için rezervasyonlar

Rezervasyonlar Greekferries Club aracılığı ile yapılabilir. Gruplar, kamyonlar, ticari ve refakatsiz araçlar için özel şartlar geçerlidir. Bilgi için Greekferries Club’a başvurun.

Engelli Yolcular

Engelli yolcuların limandaki acentaya ve biniş esnasında gemideki Başmuhasebeciye bunu bildirmeleri gerekir. Şirketin gemilerinde engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlanmış kabinler mevcuttur. Sınırlı sayıda olmaları nedeniyle rezervasyonların mümkün olduğunca erken yapılmasında yarar var.

Sınırlı Sorumluluk

Şirket programlanan kalkışlara, saatlere ve resmi broşürde yayınlanan fiyatlara, uymak için azami özen ve dikkat gösterir. Ancak, öngörülemeyen durumlarda, şirket kalkış saatlerinde değişiklik yapma veya bir gemiyi başka bir gemiyle değiştirme hakkını saklı tutar. Yakıt giderlerinin değişmesi durumunda, şirket önceden haber vermeksizin fiyatlarda değişiklik yapma veya ek gemi ücreti uygulama hakkını saklı tutar. Doğrudan şirketin sorumluluğu altında doğan nedenlerden ötürü iptal edilen yolculuklarda, şirket bilet sahibi olan yolcuların başka bi şirketin gemisi ile yolculuk yapabilmesi için her türlü çabayı gösterecektir, farklı olarak yolcu şirket adına başka herhangi bi yükümlülük olmadan, kullanılmamış olan biletin fiyatının iadesini isteme hakkını saklı tutar.