• Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
  • Yolculuğunuz için şirketimiz Greekferries Club SA'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Anek Lines Seyahat Şartları

Genel Şartlar (Adriyatik denizi)

Yolcular, bagajları ve araçlarının taşınması şu sözleşme ve şartlarına göre gerçekleştirilir:
a) Deniz yoluyla yolcu ve bagajlarını taşımaya ilişkin 1974 tarihli Atina sözleşmesi, ve bu sözleşmenin 13 Aralık 2004 tarihli protokolü (o tarihten itibaren «Atina Sözleşmesi»)
b) Yunan özel denizcilik hukuku ve
c) Gemi sahipleri adına hareket eden Anek Lines şirketinin genel taşıma şartları (bundan itibaren «şartlar» olarak ifade edilecektir). Atina Sözleşmesinde belirtildiği üzere, şartlar içerisinde, taşıyıcı firmanın sorumluluğunu kısıtlayan ölüm, hastalık, araç ve bagaj kaybı veya hasarı, rötar veya rota değişikliği gibi istisnai durumlar mevcuttur. Talep edildiği takdirde Şartların Kopyası tahsis edilebilir.

Sınırlı Sorumluluk

Bu katalogda yazılan fiyatlar ve güzergahlar, bilet düzenleme tarihinde geçerli olan şartlara dayanmaktadır. Bu şartlardan herhangi birinin değişmesi durumunda,
Anek Lines şirketi güzergahlar üzerinde veya sözleşmeden doğan yükümlülüklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Anek Lines şirketinin sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda, yolcu ek tazminat ödemeden tüm bilet masrafının iadesi hakkına sahiptir. Anek Lines bunlara rağmen yakıt fiyatının artması, döviz dalgalanmaları veya başka öngörülemeyen şartların olması durumunda önceden haber vermeksizin bilet fiyatları üzerinde veya kalkış saatlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Rezervasyonlar

Uluslararası denizcilik sözleşmesi SOLAS tarafından, rezervasyon için aşağıdaki bilgiler zorunlu sayılır: İsim ve Soyisim, Cinsiyet, Doğum tarihi, Aracın model ve plaka numarası (mevcut ise). Avrupa birliği vatandaşlığı olmayan (ne de Schengen üyesi ülkelerden) aşağıdaki bilgiler ilaveten istenir: pasaport numarası ve son geçerlilik tarihi, Visa son kullanma tarihi.

Bilet geçerliliği

Sınırlı geçerliliği olan biletler haricinde biletler, düzenlendikleri tarihten itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Aksi durum kanunen belirtilmediği sürece bilet, kişisel olup devredilemez. Bilette adı geçen yolcunun seyahat eden yolcuyla aynı olması gerekir. Αnek Lines yolculardan seyahat öncesi geçerli seyahat belgelerini ibraz etmelerini isteme yetkisini saklı tutar ve yolculardan birinin – bilette belirtilenden farklı olarak – geçerli belgeleri ibraz ederek (pasaport, kimlik, seyahat belgesi) bilette belirtilen şahsın adı altında seyahat etmesi veya tazminat alması durumlarından sorumlu değildir.

Döviz Kuru

Yurt dışında veya gemi üzerinde satın alınan bilet fiyatları döviz kuru farkından dolayı farklılık gösterebilir.

Seferler

Anek Lines üçüncü şahıslardan, liman otoritelerinden veya aşırı olumsuz hava şartlarından dolayı yaşanan gecikmelerden sorumlu değildir. Bu durumlarda sefer değişime tabi tutulur.

Bilet iptal uygulması ve para iadesi

İptal politikası analizi için, “Müşteri hizmetleri” sayfasından Değişiklikler ve İptaller bölümüne gidin.

Gemi şirketi tarafından uygulanan iptal şartlarının yanı sıra, Greekferries Club iade edilen miktara 10% ücret politikasi uygular.

Açık biletler: Yalnızca başlangıçta açık bilet olarak düzenlenen biletler iptal bedeli ödemeden iptal edilebilir. Açık bilete sonradan dönüştürülen biletler iptal edilemez.

Bilet değişiklikleri

Bilet değişikliği seyahat tarihinde değişiklik, veya ketegori yükseltme anlamına gelir. Düzenlenen yeni biletin fiyatının daha düşük olması durumunda, yolcunun farkın iadesini talep etme hakkı yoktur. İsim değişikliği ilk biletin iptalini (bilet iptal uygulamalarına bakınız) ve yeni bilet düzenlenmesini gerektirir.

DİKKAT! Yolcu biletini önceden teslim almış ise, biletin orijinallerini düzenlenen acenteye götürüp biletini değiştirmesi gerekir.

Kayıp Bilet Uygulaması

Bilet kaybı durumunda: a) yolcunun seyahat edebilmesi için yeni bilet satın alması gerekir b) kalkıştan önce yolculuk tarihi, rota, ve bilet numarası bilgilerini şirketin merkez bürolarına veya liman acenteliğine vererek resmi olarak bildirilmesi gerekir. Şirket kayıtlarında yapılacak olan incelemin ardından, yolculuk tarihinden itibaren üç (3) ay içerisinde kayıp biletin kullanılmamış olduğunun tespit edilmesi üzerine, yolcu kayıp biletle aynı fiyatta ücretsiz yeni bilet hakkına sahip olur.

Gecikme veya Yolculuk İptali

KALKIŞTAKİ GECİKME: Yolcular ve araçları biletlerini değiştirmek zorunda kalmadan gemiye binebilir.
SEYAHAT İPTALİ: İptal edilen seyahatlerin biletleri gemiye biniş için geçerli değildir. İlk biletler değiştirilerek, uygun yeri olan bi sonraki yolculukla değiştirilmeleri gerekir.
DİKKAT! Olumsuz hava koşulları nedeni ile gecikmelerin yaşandığı durumlarda yolcuların geminin yeni kalkış saati ile ilgili bilgi edinmek için şirketin limandaki ofisleri ile iletişime geçmeleri rica edilir.

Açık Bilet

Açık biletler, düzenlendikleri tarihten itibaren bir yıl süre ile geçerlidir.
Yolcunun ödemiş olduğu biletten daha fazla tutarı olan başka bi biletle yolculuk yapmayı arzu etmesi durumunda, o zaman farkını ödeyerek tamamlayıcı bilet düzenlemek durumundandır.
Düzenlenen yeni biletin değerinin daha düşük olması durumunda, yolcu farkın iadesini talep edemez.

İndirimler

Aşağıdaki indirim türlerinden yararlanmak için sizden geçerli ve güncel belgeler istenebilir: 1) 4 yaşa kadar çocuk, 2) 4 -12 yaş arası çocuk, 3) 60 yaş ve üstü, 4) öğrenci, 5) genç, 6) Hibrid ve elektrikli otomobili olanlar.

Group indirimleri

Group fiyatları Anek Lines, seyahat acenteleri ve Premium Satış Ofisleri ile görüşüldükten sonra belirlenir. Grouplar minimum 16 kişiden oluşmalıdır.

Refakatsiz çocuklar

Anek Lines yetişkin eşliğinde olmayan 15 yaş altı çocuklardan hiçbirinden rezervasyon kabul etmez. 15 ile 18 yaş arası çocuklar için yalnızca ailesinin veya velisinin yazılı onayı ile gerçekleştirilir. Uygun formlar Anek Lines ofislerinden temin edilebilir.

Engelli yolcular

Gemilerde engelli yolcular için özel olarak dizayn edilmiş erişimi ve kullanımı kolay kabinler mevcuttur. Sınırlı sayıda olmaları sebebiyle önceden rezervasyon yapmaları mecburidir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için müşteri hizmetleri direct line ile iletişime geçebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanları ağırlayabilecek sınırlı sayıda kabin mevcuttur ve bu nedenle zamanında rezervasyon yaptırmak gerekir. Aksi takdirde, alternatif olarak yine aynı şekilde önceden rezervasyon yaptırılmasını gerektiren koruma kafesleri mevcuttur. Hayvan sahiplerinin daima evcil hayvanın sağlık defterini yanlarında bulundurmaları gerekir (Avrupa birliği vatandaşlarının resmi hayvan pasaportunu da bulundurmaları gerekir) ve gemiye biniş prosedürüne uymaları gerekir. Kediler, köpekler ve sansarlar için ayrıca resmi kuduz aşısı belgesi de bulundurmak gerekir. Evcil hayvanların diğer kabinlerde, araçlarda (rezervasyon Camping on board değilse) bulunmaları ve ayrıca lokanta, bar ve geminin diğer iç bölümlerinde bulundurulmaları yasaktır. Evcil hayvanların daima refakat edilmeleri, tasmalarının olması ve ağızlıklarının takılı olması zorunludur. Bakımlarından, güvenliklerinden ve hijyenlerinden tamamen refakatçileri sorumlu olmanın yanısıra yukarıdaki kuralların uygulanmasından da sorumludurlar.

Camping on Board

Camping on board 1 Nisan ile 31 Ekim tarihleri arasında geçerlidir. Erkenden rezervasyon yapmanız önerilir çünkü
gemideki camping on board alanları sınırlıdır. Güvenlik amacıyla gaz tüpü kullanımı veya herhangi bi ateş yakmak kesinlikle yasaktır. Yolculardan gemide mevcut olan camping on board kurallarına azami riayet etmeleri rica edilir.

Yemekler

Yemekler bilet fiyatına dahil değildir.

Kişisel eşyalar / nesneler

Anek Lines kamuya açık alanlarda veya gemideki kabinlerde kaybedilen para veya değerli eşyalardan hiçbir sorumluluğu yoktur. Kişisel eşyaların kaybı durumunda, yolculuk esnasında resepsiyona başvurabilir veya doğrudan müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

Biniş / İniş Prosedürü

Yolcuların herhangi bi polis kontrolü esnasında ibraz etmek üzere yanlarında pasaportlarını, kimliklerini veya geçerli seyahat belgerelerini bulundurmaları zorunludur. Anek Lines, yetkili makamların yolcunun seyahat etmesini önlemeleri durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, Anek Lines yolcunun istenen geçerli seyahat belgelerini bulundurmadığını tespit etmesi durumunda bu yolcunun seyahat etmesine izin vermeme hakkını saklı tutar. Pasaport ve seyahat belgesi konrtolü esnasında yolcunun gerekli seyahat belgelerini getirmemesi durumunda, dayatılacak olan para cezasından tamamen ve yalnızca yolcu sorumludur. Yapılan pasaport kontrolünde, yolcunun o ülkeye girmesinin yasak olduğunun farkedilmesi durumunda, geri dönüş parasını yolcu kendisi karşılamak zorundadır. Pasaport sahibi tüm ülkelerin vatandaşlarının bilgi ve açıklama için ilgili konsoloslukla bağlantıya geçmeleri gerekir. Bebek ve çocuklar için de ayrıca pasaport veya resmi belge gerekir. Gemiye binen tüm yolcular veya eşyalar kontrole tabi tutulabilir. Yukarıdaki işleme uymayı reddeden yolcular gemiye kabul edilmeyecek ve ilgili liman yetkililerine teslim edileceklerdir. Tüm yolcuların gemi personeline biniş kartını ve geçerli bi pasaport veya kimlik göstermeleri zorunludur. Taşıyıcı şirketin geçerli biniş kartı ve seyahat belgeleri veya geçerli kimliği olmayan yolcuların gemiye binmelerine izin vermeme hakkını saklı tutar. Yolcuların gemiye binmelerinden itibaren kalkışa kadar gemiden inmeleri yasaktır. İndiği takdirde, o zaman tüm eşyalarını veya aracını da alması gerekir. Eğer yolcu üzerinde silah bulunduruyor ise chek-in esnasında bunu belirtmesi rica edilir.

Gemide para işlemleri

Gemilerdeki işlem birimi Euro’dur. Yolcuların hizmeti için gemilerde döviz büroları ve ATM’ler mevcuttur. Kredi kartlarının birçoğu geçerlidir.

Telefon iletişimi & Internet

Gemide aşağıdaki hizmetler sunulur:

  • Uydu üzerinden madeni parayla telefon iletişimi.
  • Yolculuk boyunca cep telefonu kullanımı. İlgili GSM operatörünün uydu bağlantı ücretleri hakkında bilgi için yolculardan resepsiyonla irtibata geçmeleri rica olunur.
  • Yolculuk boyunca Internet corner ve kablosuz erişim (WI-FI).